HİZMETLER

Import / Export

İthalat / İhracat Firmamız Türkiye’de üretilmeyen veya arzın talebi karşılamadığı malzemelerin yurt dışından ithalatını yapmaktadır. Ayrıca, komşu ülkelerden gelen talepleri Arc Demir olarak edindiğimiz dış ticaret tecrübesiyle hızlı bir şekilde ihracat yaparak karşılamaktayız.
Devamı

Sandblasting & Shop Primer Painting

Our sandblasting machine has been designed by following the latest technological developments and it ensures the removal of wastes such as corrosion, oil and paint that have formed on the surface before the production of the products by sandblasting with a width of 2500 mm and a height of 1100 mm with 8 tribunes in SA-2.5 quality. Shop primer paint applications are made by our expert team according to the demands of our customers.
Devamı

Unrolling

RULO SAC AÇICI Rulo Sac Açıcı sisteminde bir kol yardımı ile bu makinayı kullanan kişi tarafından çevrilmesi ile açılıp kapanması sağlanır. Rulo Açıcıda bulunan tamburun duruş ve kalkış zamanı ayarlanabilir. Ayrıca bir sensör yardımı ile belirli bir mesafeye göre duruş ve kalkış hareketi kontrolü sağlanabilir. İstendiği takdirde manual ve otomatik olarak her iki yöne dönüş özelliği mevcuttur. [...]
Devamı

CNC Plasma Cutting

Our plasma machine has dimensions of 3000 * 12000 and can be CNC plasma cutting up to 30 mm sheet thickness and CNC oxygen cutting up to 80 mm sheet thickness.
Devamı

Sheet Bending / Cutting

The machine park of our company includes guillotine shears that can cut in various sizes up to 20 mm thickness and 8 meters, and CNC-controlled 1000 tons of hydraulic press brakes that can bend metal sheets up to 15 mm up to 6 meters in length and 3 meters up to 40 mm with laser fixation.
Devamı
en_USEnglish